Stárneme zbytečně rychleji, než musíme

21.09.2020

Nedostatek C vitamínu vznikl během historického vývoje člověka jako genetická porucha. Většina savců si umí C vitamín vyrobit, člověk tuto schopnost ztratil a musí doplňovat zvýšenou spotřebou ovoce a zeleniny, která přestože vypadá na první pohled barevně a někdy až přehnaně zdravě, je její nutriční hodnota a obsah C vitamínu naprosto nedostatečný. Současná toxická doba totiž je důvodem naší mnohem větší spotřeby, než jsme schopni potravou získat. Naše tělo se přizpůsobilo této situaci. Recykluje to malé množství, které má k dispozici, ale daní za tento úsporný režim je to, že naše imunita, obnova a reprodukce buněk, tkání, vazů, chrupavek v kloubech funguje pouze asi na 30%.

Naše buňky se reprodukují nekvalitně, vznikají nepřesné kopie a my tak stárneme zbytečně rychle. Je to jako když děláme kopie z nekvalitní matrice na kopírce. Východiskem je aby naše tělo přešlo z recyklačního režimu na metabolický, což se stane po šesti týdnech pravidelného užívání dostatečných dávek C vitamínu. Tělo si zvykne metabolizovat C vitamín v dokonalém režimu a přijme fakt, že bude dostávat pravidelní dávky C vitamínu. Odměnou těm, kteří si zvyknou na pravidelné ovocné nápoje obohacené dostatečnou dávkou C vitamínu (5 až 20 g C vitamínu/den), bude zpomalené stárnutí, dokonalý imunitní systém a výborná obnova buněk, tkání, chrupavek a kostí.

Na závěr je třeba ještě připomenout, že C vitamín je jedna z nejbezpečnějších látek, je naprosto netoxický a používá se v infuzích, dokonce v koncentracích 300 000mg a více bez jakýchkoli negativních důsledků