Detoxikace a vitamín C (3. díl)

18.12.2020

Napadení kvasinkami = otrava těžkými kovy

Napadení kvasinkami je v téměř všech případech důsledkem otravy těžkými kovy. Ve skutečnosti všechny jmenované symptomy odpovídají těm, které pacient udává v případě otravy těžkými kovy. Jako těžké kovy přicházejí v tomto případě v úvahu hlavně kovy používané ve stomatologii, především amalgám a palladium. Institut pro přírodní léčení zjistil v rámci jedné amalgámové studie, že 90 % pacientů trpělo napadením střev kvasinkami, které zmizely pouze v případě, kdy byly z organismu odstraněny těžké kovy.


Kandida a jiné kvasinky jsou typickým důsledkem otrav těžkými kovy. Těžké kovy jsou vázány kvasinkami, a takové onemocnění je cestou, kterou organismus našel k vázání těžkých kovů, aniž by se dostaly ve větším množství z pojivových tkání do mozku. Prostředky proti plísním kvasinky ničí, těžké kovy se uvolní a putují do mozku nebo do páteře. Proto je většina zásahů proti těmto kvasinkám z hlediska Dr. Klinghardta a Dr. Raue nesprávná. Nejdříve by se měly odstranit těžké kovy a potom pokud by to bylo ještě nutné, dostatečně ošetřit protikvasinkovými prostředky a nikoli naopak.

Ložiska těžkých kovů v těle

Chronické nemoci mají ve svém pozadí vždy zátěž nějakého ohniska a vždy vyvolávají další, nové zátěže, dál oslabují organismus a podporují další nesprávné reakce. "Ložiska těžkých kovů" ovlivňují již od počátku celý organismus a stávají se příčinou vegetativních a centrálních poruch: střevních mykóz, nedostatku minerálů a stopových prvků, chybného hospodaření s enzymy a hormony, oslabení imunity, poruch detoxikace. Člověk sice s těmito ohnisky může zestárnout, avšak ve stáří nezůstane zdráv. Pozadí ohniskového dění je vedle tělesného aspektu samozřejmě psychické povahy a nesmí být při léčení v žádném případě opomenuto.

Detoxikace těžkých kovů

Velmi vysoké procento obyvatelstva trpí otravami těžkými kovy a v důsledku toho i alergiemi a zamořením střev kvasinkami kandida. Bez vyloučení těchto zrádných jedů je jakákoli další terapie jen stěží možná. Zvláště rtuť blokuje v nervových buňkách vylučování ostatních jedů z životního prostředí a brání přirozenému fungování vegetativního nervového systému. Existuje celá řada metod, které pomáhají těžké kovy z lidského organismu vyloučit. Řada jich však nedodrží to, co slibuje. Podstatou vylučování je podpora jater a ledvin, protože právě ony vykonávají hlavní práci. Ledvinové membrány opuchnou, když se dostanou do kontaktu se rtutí.Když játra rtuť vyloučí, dostane se přes žlučové cesty do tenkého střeva. Tam se váže na různé látky a je následně vstřebávána zpět a žilami dopravována opět do jater. Odsud se pak dostane opět do střeva a zase zpět do jater, takže vznikne jakýsi koloběh. Aby byl znemožněn, jsou podávány další vysoké dávky řasy Chlorella pyrenoidosa. Je to řasa, která má membránu, absorbující těžké kovy jako houba, také je váže, dokonce i olovo, nikl, kadmium, zlato, platinu a palladium - všechno kovy, které se používají ve stomatologii. Pokud člověk užívá chlorellu, nemůže být těžký kov ve střevu znovu resorbován zpět. Proto bývají náhle naměřeny ve stolici vysoké dávky těžkých kovů. To lze prokázat analýzou stolice. Celý proces je dobré podpořit výplachy střeva - klystýry.

Půst

Půst bývá přirovnáván k chirurgickému skalpelu, poradí si s jedy všeho druhu. Je jen třeba, abychom pátrali sami v sobě po tom, co je špatně, a potom správným způsobem nasměrovali půst.Tělo má schopnost se neustále obnovovat, jakmile dostane příležitost. Proto ať nás ovládají jakékoliv návyky, jediné, co potřebujeme k dosažení vyváženého organizmu, mysli a ducha, je opravdové chtění, vážně míněné rozhodnutí a síla vůle. Pokud kouříte a jste závislí na nikotinu, nedovolte, aby vás odradil od kroku, který povede ke zlepšení vašeho zdraví. Během půstu omezte kouření na nejmenší možnou míru.Orientální léčitelé zjistili, že v každém ročním období mají dva spolu související vnitřní orgány snahu čistit se a obnovovat. Výběr stravy může tento přirozený očistný cyklus buď blokovat, nebo mu napomoci. Je moudré držet půst právě v období změny roční doby, protože tělo přizpůsobuje své tělní šťávy sezónním změnám. Tehdy vám půst pomůže přenést se hladce přes mezidobí a vyhnout se nemoci.

Játra hlavní orgán detoxikace

Játra jsou hlavním orgánem těla pro detoxikaci, filtr, přes nějž všechny nečistoty, které se dostanou do těla, proudí dříve, než se dostanou do oběhu.

Přejídání může vést ke zbytnění, přetížení jater. Přemíra jídla, ale ještě více alkohol, chemikálie, drogy, smažená jídla a maso působí na játra a žlučník jako jed. Je to vcelku přirozené, neboť přetížená játra nejsou schopna tak dobře filtrovat krev, v níž zůstávají jedy. Když jsou oslabená, toxiny se dostávají do oběhu, způsobují podráždění, záněty, ekzémy, případně i smrt. Proto musíte svá játra bedlivě chránit. Jsou jedním z orgánů, jež jsou dnešní dobou velice postiženy. Udržujte tento orgán v co nejlepší kondici jarním půstem, a to jednou ročně nebo aspoň jednou za dva roky.

Pokud jsou játra ucpaná, dojde ke zvýšenému tlaku krve v celém žilním systému. Zvýšený žilní tlak je možné zjistit následujícím jednoduchým testem, konečky prstů zatlačte na kůži. Pusťte. Pokud ihned po odtažení prstů zůstane bílý otlak, je to znamení zvýšeného žilního tlaku. Když je žilní tlak v normálu, není patrný žádný bílý otisk. Test se stejným výsledkem lze provést tlakem na kůži na hrudi, vnitřní straně nohou nebo na zádech.

Detoxikujte se pomalu

"Operace se zdařila, pacient zemřel!" Zde by to znamenalo: "Pročištění a hubnutí se zdařilo, ledviny a játra jsou zničeny!" Dopřejte si tedy čas: strusky, jedy a nadváha vznikaly po celá desetiletí, nemohou tedy zmizet během jednoho týdne. Proč byste také spěchali? Uvědomte si, že vašim cílem je cesta.