Detoxikace a vitamín C (2. díl)

09.12.2020

Usazeniny, metabolity - příčina většiny nemocí

Příčina většiny nemocí a negativních průvodních jevů procesu stárnutí spočívá v ukládání nežádoucích látek v organismu. V každém případě mnozí lékaři tyto souvislosti podceňují a nechtějí vidět jejich skutečnou důležitost, takže svou léčbu staví na úplně jiných základech. Když se lékaře přímo zeptáme, samozřejmě připustí, že usazeniny v těle existují. Jednotlivé usazeniny doloží různými lékařskými výrazy.


Tento lékař však nebude hovořit o odpadu, a jen zřídka uvidí souvislosti. Nebude zřejmě ve většině případů také doporučovat pročišťovací kúru, která by pomohla usazeniny ve vašich tepnách opět odstranit. Možná vám poradí nechat si voperovat bypass nebo něco podobného, protože raději zasahuje, ošetřuje a operuje přímo. To učí školská medicína. Kromě toho se většími zásahy vydělá více peněz. Bohužel, pacientovi tím příliš pomoženo není. Nežádoucí škodlivé látky je možno ředit vodou a tím dochází k ukládání vody ve tkáních až k otokům. Škodlivé působení usazenin a metabolitů se tím zmírní, tělesná hmotnost však stoupne do nežádoucích výšin.

Oslabení imunity je znamením

• Příliš malého množství ohně (nedostatek energie, trávící síly a detoxikace)
• Příliš malého množství země (nedostatečné meze, zodpovědnost a smysl pro realitu)
• Příliš malého množství vody (nedostatek životní a regenerační síly)
• Avšak příliš mnoho vzduchu (nedostatečné meze, vysychání sliznic, vysílení, nervové vyčerpání)

Kyseliny versus zásady v lidském těle

Rovnováha Ph v těle - rovnováha zásad a kyselin - je nezbytně nutná, přičemž ideální poměr ve stravě je 80% zásad a 20% kyselin. Jsme-li následkem nesprávné stravy a životního stylu překyselení, vytvoříme v těle silně aniontové prostředí, které má za následek záněty a tvorbu kamenů. Abychom zjednali nápravu, musíme alkalizovat, což je proces kationový a protizánětlivý. Tím se rozštěpí a rozpustí usazeniny vápníku, celulitida a lipidové kameny. Tyto usazeniny se mohou tvořit kdekoli v těle, zejména v játrech, žlučníku a ledvinách.
Pokud nekonzumujete stravu bohatou na syrové ovoce a zeleninu, nemáte ani dostatek těchto životně důležitých elektrolytů, takže jen posílíte acidózu a vyvoláte dehydrataci.

Problém překyselení byl v minulosti dosti zanedbáván. Příčina spočívá v tom, že překyselení vzniká pomalu, po celá léta a že se člověk přizpůsobuje průvodním jevům a vnímá je často teprve tehdy, když jsou potíže již velmi prudké. Také zatížení odpady a zahlenění nevnímají všichni lidé stejně, i když se podobně stravují a dodržují stejný životní styl. Příznaky jsou zřídka jasné nebo nápadné. Tkáně, především podkožní pojivové tkáně, je možné přeplnit odpadem a kyselinami, aniž by se to projevilo bolestmi. Nemoci jsou zřídka spojovány s překyselením, protože probíhají téměř nepozorovaně a souvislost mezi kyselinami a chorobami bývá školskou medicínou většinou ignorována.


Znaky překyselení

Jak můžete zjistit, jestli u vás došlo k překyselení?Jako první vás upozorní stav vaší pleti. Staré přísloví praví, že kůže je zrcadlem krve, popř. vnitřních orgánů. Pokud jste silně překyseleni, trpíte celulitidou. Při překyselení organismu se vyskytuje zbarvení bledé, červené až modročervené, šedé, žlutavé, zelenavé a hnědavé. Zdravá pleť je měkká a hladká, lesklá a čistá. Kyseliny a nečistoty v podkožních pojivových tkáních vedou k zatvrdlinám nebo k uvolňování kožních partií.

Poškození vlasů projevující se suchými, křehkými a matnými vlasy a tvorbou lupů, jejichž prostřednictvím se tělo také snaží zbavit kyselin a jedů. Také vlasy samotné jsou podle ajurvédy vylučovacími orgány. Proto i v nich lze např. najít těžké kovy, kterých se tělo chce zbavit. Lokální nebo celkové vypadávání vlasů může být také důsledkem překyselení nebo otravy.